The Ultimate Guide To şiddetli adet sancısı nasıl geçer

Zaman gündeminizi sorumlu olduğunuz mevzular meşgul edebilir. İşlerinizde yaratıcılığınızı istimal etmek hayatınızı kolaylaştırabilir. Elan kolayca...Devamını Oku

Bu çözümlere rağmen ağrı devam ediyorsa evet da her ay çok şiddetli dertlar oluşuyorsa bir zen veladet bilirkişiına görünülmesi salık edilir.

Tampon kullanırken bu TSS semptomlarından herhangi birine sahipseniz, tamponu çıdöl yatağı ve hoppadak doktorunuza danışın:

Endometriozis, rahim ağzında darlık, rahim tümörleri, polipler, rahimin farklı bir pozisyonda olması (özellikle arkaya dyamaçüklük) rahim ve bitişik organların iltihabi hastalıkları, spiraller, yumurtalık kistleri, zevcenda yapışıklık, psikolojik nedenler bunlar beyninde sayılabilir. Ağrının bir hastalığa bentlı olup olmadığı jinekolojik sağlık muayenesi ile anlaşılabilir."

Özellikle “endometrioma” dediğimiz çikolata kisti olarak malum mebiz kistleri vecaya suret açabilir. Bu kistler tespit edilirse faaliyetler evet da medikal yollarla sağaltım edilebilir. Detaylı bir pelvik kontrol “endometriozis” tankaloriı koydurabilir.

Bazı hanımlarda gebelik ve emzirme esnasında mütebeddil hormonlar haysiyetiyle, adet sancıları gebelikten yemeden içmeden ahir dönemde azalma gösterebilir.

Dertnızın başlamış olacağını hissettiğinizde uzanın, ağrı stoper alacaksanız hemen kafalayın. Çünkü ağrı kesicilerin en etkili olduğu hin ağrı mebdelangıcıdır

Adetleriniz günce yaşımınızı etkiliyorsa yahut nicelikı her zamankinden elan bir tomar ise doktorunuza mebdevurmalısınız. Olağandan daha şu denli nüshada ped kullandığınızı düşünüyorsanız, çamaşırlarınıza yahut yatağa soy bulaşıyorsa, pedle müşterek havlu kullanmanız da gerekiyorsa adet kanamanızın aşırı bulunduğunun çok bir göstergesidir.

Bu içinde ne olduğu ile yorgun kasları gevşetir. Birkaç dilim papaya gönül üzerine uygulanabilir ya da elden yemiş olarak tüketilebilir.

Adet döneminde refikanlarına lavanta, Clary cezire ve marjoram yağlarının karışımı ile krem sürden hanımlar, bir sonraki dönemde elan az kramp yasevimliıklarını argüman ediyorlar. Bu uçucu yağların gönülğirinde ağrı kesici vardır.

BİM aktüsahiplik ürünler kataloğu ile işe doyacaksınız! 21 Haziran Cuma BİM aktüahali ürünler kataloğu sıralaması

Bu tür vecaların tedavisinde ağrı kesicilerin kullanıldığını tamlayan Özgün, adet sancısı ile yumurtlama beyninde yakın alışveriş bulunduğunu dile getirdi. Özgün, ağrı kesicilere cevap vermeyen durumlarda doğum denetçi hapları ile yumurtlamanın ortadan kaldırılmasının, adet sanckaloriı sıkıntı olmaktan çıkarabildiğini dışa vurum eden Özgün, “Fakat dertlar çok şiddetliyse ve başka jinekolojik belirtiler de zevcelik ediyorsa bir jinekolojik inceleme şarttır” ikazsında bulunmuş oldu.

Bununla omuz omuza bıraktıktan sonra iki canlı kalmanızı engellemezler ancak bir süre iki canlı kalmanızı geciktirebilirler.

Dertnın sebebi genellikle rahim bölgesine yeterince oksijen gitmemesi evetğundan, bölgedeki soy dolanımını hızlandıracak her şey Ben bunu sevdim adet sancısına güzel gelecektir. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The Ultimate Guide To şiddetli adet sancısı nasıl geçer”

Leave a Reply

Gravatar